log in

Teams

Women's Division Schedule

WOMEN'S DIVISION 2019 DPC TOURNAMENT SCHEDULE – PDF

MAY 3, 4 & 5 2019

DPC WOMEN'S DIVISION TEAMS 
COLLINGWOOD UNITED RICHMOND HILL RAIDERS
WOODBRIDGE LADY STRIKERS VAUGHAN AZZURRI ELITE

 

Time Day Prelim. Round Home Away Field
2:15 PM SAT. 1 WOODBRIDGE LADY STRIKERS  5 COLLINGWOOD UNITED  0 NORTH MAPLE REGIONA PARK 1
2:15 PM SAT. 1 VAUGHAN AZZURRI ELITE  1 RICHMOND HILL RAIDERS  1 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 2
6:00 PM SAT. 2 WOODBRIDGE LADY STRIKERS  3 VAUGHAN AZZURRI ELITE  0 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1
6:00 PM SAT. 2 RICHMOND HILL RAIDERS  9 COLLINGWOOD UNITED  0 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 2
10:30 AM SUN. 3 VAUGHAN AZZURRI ELITE  6 COLLINGWOOD UNITED  0 MAPLE RESERVOIR NORTH
10:30 AM SUN. 3 WOODBRIDGE LADY STRIKERS  2 RICHMOND HILL RAIDERS  1 MAPLE RESERVOIR SOUTH
2:15 PM SUN. Final WOODBRIDGE  1 RICHMOND HILL RAIDERS  0 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1

 

DPC U18 Girls Schedule

U18 GIRLS 2019 DPC TOURNAMENT SCHEDULE – PDF

MAY 3, 4 & 5 2019

DPC U18 GIRLS DIVISION TEAMS
BARRIE PETERBOROUGH WHITE
GLENSHIELDS BRADFORD (U17)

 

Time Day Prelim. Round Home Away Field
11:45 AM SAT. 1 GLENSHIELDS  1 BARRIE  2 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1
11:45 AM SAT. 1 BRADFORD (U17)  8 PETERBOROUGH WHITE  0 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 2
6:00 PM SAT. 2 GLENSHIELDS  3 BRADFORD (U17)  2 MAPLE RESERVOIR NORTH
6:00 PM SAT. 2 PETERBOROUGH WHITE  3 BARRIE  3 MAPLE RESERVOIR SOUTH
11:45 AM SUN. 3 BRADFORD (U17)  1 BARRIE MAPLE RESERVOIR NORTH
11:45 AM SUN. 3 GLENSHIELDS PETERBOROUGH WHITE MAPLE RESERVOIR SOUTH
3:30 PM SUN. Final GLENSHIELDS BARRIE NORTH MAPLE REGIONAL PARK 2

 

 

DPC U18 Boys Schedule

U18 BOYS 2019 DPC TOURNAMENT SCHEDULE – PDF

MAY 3, 4 & 5 2019

 

DPC U18 BOYS DIVISION TEAMS
NORTH TORONTO NITROS SC TORONTO
KNSC BYE

 

Time Day Prelim. Round Home Away Field
1:00 PM SAT. 1 KNSC  1 NORTH TORONTO NITROS  0 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1
1:00 PM SAT. 1 BYE  0 SC TORONTO  2  
6:00 PM SAT. 2 KNSC BYE  0  
6:00 PM SAT. 2 SC TORONTO NORTH TORONTO NITROS  3 ST. JOAN OF ARC TURF
9:15 AM SUN. 3 BYE  0 NORTH TORONTO NITROS  2  
9:15 AM SUN. 3 KNSC  2 SC TORONTO  5 MAPLE RESERVOIR SOUTH
3:15 PM SUN. Final NORTH TORONTO NITROS SC TORONTO CONCORD TURF 

DPC U17 Boys Schedule

U17 BOYS 2019 DPC TOURNAMENT SCHEDULE – PDF

MAY 3, 4 & 5 2019

A B
VAUGHAN WOODBRIDGE
NORTH MISSISSAUGA BRADFORD
DARLINGTON MILTON MAGIC

 

Time Day Prelim Round Home Away Field
9:15 AM SAT. #1 VAUGHAN  8 NORTH MISSISSAUGA  0 MACKENZIE GLEN DP
9:15 AM SAT. #1 WOODBRIDGE  3 BRADFORD  2 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1
9:15 AM SAT. #1 DARLINGTON  1 MILTON MAGIC  7 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 2
1:00 PM SAT. #2 DARLINGTON  0 NORTH MISSISSAUGA  0 MACKENZIE GLEN DP
1:00 PM SAT. #2 VAUGHAN  0 BRADFORD  0 MAPLE RESERVOIR NORTH
1:00 PM SAT. #2 WOODBRIDGE  2 MILTON MAGIC  1 MAPLE RESERVOIR SOUTH
10:30 AM SUN. #3 VAUGHAN  5 DARLINGTON  1 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1
10:30 AM SUN. #3 NORTH MISSISSAUGA  0 WOODBRIDGE  4 CONCORD TURF
10:30 AM SUN. #3 BRADFORD  0 MILTON MAGIC  3 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 2
4:45 PM SUN. FINAL VAUGHAN WOODBRIDGE NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1

 

DPC U16 Girls Schedule

U16 GIRLS 2019 DPC TOURNAMENT SCHEDULE – PDF

MAY 3, 4 & 5 2019

U16 DPC DIVISION TEAMS
VAUGHAN AZZURRI  OAKVILLE WILD
AIFC (U15) SC TORONTO (U15)

 

Time Day Round Home Away Field
10:15 AM SAT. Prelim #1 AIFC (U15)  0 VAUGHAN AZZURRI   1 CONCORD TURF
10:30 AM SAT. Prelim #1 SC TORONTO (U15)  0 OAKVILLE WILD  4 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1
4:45 PM SAT. Prelim #2 AIFC (U15)  3 SC TORONTO (U15)  0 MACKENZIE GLEN DP
6:00 PM SAT. Prelim #2 OAKVILLE WILD  1 VAUGHAN AZZURRI   0 MACKENZIE GLEN DP
8:00 AM SUN. Prelim #3 SC TORONTO (U15) VAUGHAN AZZURRI   3 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1
8:00 AM SUN. Prelim #3 AIFC (U15)  2 OAKVILLE WILD  1 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 2
2:15 PM SUN. Final OAKVILLE WILD AIFC NORTH MAPLE REGIONAL PARK 2

 

DPC U16 Boys Schedule

U16 BOYS 2019 DPC TOURNAMENT SCHEDULE – PDF

MAY 3, 4 & 5 2019

A B
WHITBY IROQUOIS VAUGHAN AZZURRI THUNDER
KLEINBURG PICKERING POWER GREEN
PANTHERS VAUGHAN AZZURRI LIONS
VAUGHAN AZZURRI (U15) GLEN SHIELDS

 

Time Day Prelim. Round Home Away Field
10:30 AM SAT. 1 WHITBY IROQUOIS KLEINBURG  6 MACKENZIE GLEN DP
10:30 AM SAT. 1 PANTHERS  1 VAUGHAN AZZURRI (U15)  1 MAPLE RESERVOIR NORTH
10:30 AM SAT. 1 VAUGHAN AZZURRI LIONS  0 GLEN SHIELDS  1 MAPLE RESERVOIR SOUTH
10:30 AM SAT. 1 VAUGHAN AZZURRI THUNDER  0 PICKERING POWER GREEN  0 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 2
4:45 PM SAT. 2 PANTHERS WHITBY IROQUOIS  2 MAPLE RESERVOIR SOUTH
4:45 PM SAT. 2 VAUGHAN AZZURRI (U15)  0 KLEINBURG  1 MAPLE RESERVOIR NORTH
4:45 PM SAT. 2 GLEN SHIELDS PICKERING POWER GREEN  0 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 2
4:45 PM SAT. 2 VAUGHAN AZZURRI LIONS  0 VAUGHAN AZZURRI THUNDER  0 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1
1:00 PM SUN. 3 WHITBY IROQUOIS  0 VAUGHAN AZZURRI (U15)  1 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1
1:00 PM SUN. 3 KLEINBURG  2 PANTHERS  1 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 2
1:00 PM SUN. 3 VAUGHAN AZZURRI THUNDER  1 GLEN SHIELDS  3 MAPLE RESERVOIR NORTH
1:00 PM SUN. 3 PICKERING POWER GREEN  2 VAUGHAN AZZURRI LIONS MAPLE RESERVOIR SOUTH
4:45 PM SUN. Final  KLEINBURG  GLENSHIELDS NORTH MAPLE REGIONAL PARK 2

 

DPC U14-U15 Girls Schedule

U14-U15 GIRLS 2019 DPC TOURNAMENT SCHEDULE – PDF

MAY 3, 4 & 5 2019

A B
BRANTFORD CITY (U14) DIXIE ATHLETICS
WATERLOO UNITED (U14) VAUGHAN AZZURRI (U14) 
OAK RIDGES KNIGHTS VAUGHAN AZZURRI (U15)
OSC GU15C OTTAWA TFC RED

 

Time Day Prelim. Round Home Away Field
9:00 AM SAT. 1 BRANTFORD CITY (U14)  0 WATERLOO UNITED (U14)  1 CONCORD TURF
9:15 AM SAT. 1 BYE VAUGHAN U14  2
9:15 AM SAT. 1 OTTAWA TFC RED  1 OAK RIDGES KNIGHTS  0 MAPLE RESERVOIR NORTH
9:15 AM SAT. 1 DIXIE ATHLETICS  5 OSC GU15C  0 MAPLE RESERVOIR SOUTH
3:15 PM SAT. 2 BYE  0 BRANTFORD CITY (U14)  2
3:30 PM SAT. 2 VAUGHAN U14  1 WATERLOO UNITED (U14)  4 MACKENZIE GLEN DP
3:30 PM SAT. 2 OAK RIDGES KNIGHTS OSC GU15C  0 MAPLE RESERVOIR NORTH
3:30 PM SAT. 2 OTTAWA TFC RED  0 DIXIE ATHLETICS  3 MAPLE RESERVOIR SOUTH
9:15 AM SUN. 3 BRANTFORD CITY (U14)  1 VAUGHAN U14  1 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1
9:15 AM SUN. 3 WATERLOO UNITED (U14)  2 BYE
9:15 AM SUN. 3 DIXIE ATHLETICS  3 OAK RIDGES KNIGHTS CONCORD TURF
9:15 AM SUN. 3 OSC GU15C  0 OTTAWA TFC RED  1 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 2
3:30 PM SUN. Final WATERLOO UNITED DIXIE ATHLETICS MAPLE RESERVOIR SOUTH

DPC U15 Boys Schedule

U15 BOYS 2019 DPC TOURNAMENT SCHEDULE – PDF

MAY 3, 4 & 5 2019

A B
VAUGHAN AZZURRI OAK RIDGES KNIGHTS
MISSISSAUGA PANTHERS ASSANTE ELITE
GLEN SHIELDS CROATIA NORVAL

 

Time Day Prelim Round Home Away Field
7:00 PM FRI. 1 GLEN SHIELDS  1 CROATIA NORVAL  1 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1
8:15 PM FRI. 1 OAK RIDGES KNIGHTS  1 ASSANTE ELITE  0 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1
9:30 PM FRI. 1 VAUGHAN AZZURRI  1 MISSISSAUGA PANTHERS  1 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1
3:30 PM SAT. 2 GLEN SHIELDS  2 MISSISSAUGA PANTHERS  2 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1
3:30 PM SAT. 2 OAK RIDGES KNIGHTS  0 CROATIA NORVAL  2 NORTH MAPLE REGIONAL PARK 2
4:30 PM SAT. 2 VAUGHAN AZZURRI  2 ASSANTE ELITE  1 CONCORD TURF
2:00 PM SUN. 3 VAUGHAN AZZURRI  1 GLEN SHIELDS  2 CONCORD TURF
2:15 PM SUN. 3 MISSISSAUGA PANTHERS  0 OAK RIDGES KNIGHTS  1 MAPLE RESERVOIR NORTH
2:15 PM SUN. 3 ASSANTE ELITE  1 CROATIA NORVAL  3 MAPLE RESERVOIR SOUTH
6:00 PM SUN. FINAL GLENSHIELDS CROATIA NORVAL NORTH MAPLE REGIONAL PARK 1
Subscribe to this RSS feed

SPONSORSHIP

CLUB ADDRESS

11151 Keele Street. 
Maple ON. L6A 1S1

T: 905-832-0911
F: 905-832-0624

For House League Inquiries: scores@vaughansoccer.com

All Other Inquiries: admin@vaughansoccer.com

GET VAUGHAN SOCCER'S NEWSLETTER

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook