log in

Teams

Pat Gaudio

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

U13B 2018 SOCCERFEST SCHEDULE

U13 BOYS 2018 SOCCERFEST SCHEDULE – PDF

August 16, 17, 18, & 19, 2018

Teams
 BRAGA   RIO AVE 
 FC PORTO   SPORTING FC 

Time Day Round Home G G Away Field
7:15 PM FRI. AUG. 17 Prelim #1 FC PORTO BRAGA MCNAUGHTON TURF
7:15 PM FRI. AUG. 17 Prelim #1 SPORTING FC  1  2 RIO AVE LE PARC
11:30 AM SAT. AUG. 18 Prelim #2 FC PORTO  1 SPORTING FC MAPLE HIGH SCHOOL
11:30 AM SAT. AUG. 18 Prelim #2 RIO AVE BRAGA MACKENZIE GLEN DP
3:45 PM SAT. AUG. 18 Prelim #3 SPORTING FC  4 BRAGA MACKENZIE GLEN DP
3:45 PM SAT. AUG. 18 Prelim #3 FC PORTO RIO AVE MCNAUGHTON TURF
1:30 PM SUN. AUG. 19 Final BRAGA     RIO AVE LE PARC

Only 4 teams in this division, therefore Tournament Schedule cannot be based on end of Regular Season Standings.

U14G 2018 SOCCERFEST SCHEDULE

U14 GIRLS 2018 SOCCERFEST SCHEDULE – PDF

August 16, 17, 18, & 19, 2018

Teams
 CORINTHIANS  SAO PAOLO
 CORTIBIA  FLAMENGO
 SANTOS  

 

 Time   Day   Round   Home  G   G  Away   Field 
 7:15 PM   THURS. AUG. 16   Prelim.   CORTIBIA  -  SANTOS   LE PARC 
 7:15 PM   THURS. AUG. 16   Prelim.   SAO PAOLO  -  FLAMENGO   MAPLE HIGH SCHOOL 
 7:15 PM   FRI. AUG. 17   Prelim.   CORINTHIANS  -  0  SANTOS   STEPHEN LEWIS 
 7:15 PM   FRI. AUG. 17   Prelim.   CORTIBIA  -  2  FLAMENGO   MAPLE HIGH SCHOOL 
 10:15 AM   SAT. AUG. 18   Prelim.   FLAMENGO  -  1  CORINTHIANS   MACKENZIE GLEN DP 
 10:15 AM   SAT. AUG. 18   Prelim.   CORTIBIA  -  3  SAO PAOLO   MAPLE HIGH SCHOOL 
 2:30 PM   SAT. AUG. 18   Prelim.   CORINTHIANS  -  0  CORTIBIA   LE PARC 
 2:30 PM   SAT. AUG. 18   Prelim.   SANTOS  -  4  SAO PAOLO   STEPHEN LEWIS 
 10:30 AM   SUN. AUG. 19   Prelim.   SAO PAOLO  -  CORINTHIANS   MCNAUGHTON TURF 
 10:30 AM   SUN. AUG. 19   Prelim.   SANTOS  -  5  FLAMENGO   MACKENZIE GLEN DP 
 3:00 PM   SUN. AUG. 19   Final  SAO PAOLO   -    CORINTHIANS  LE PARC 

THIS DIVISIION HAS AN ODD NUMBER OF TEAMS, THEREFORE TOURNAMENT SCHEDULE CANNOT BE BASED ON END OF SEASON STANDINGS. EACH TEAM WILL PLAY 4 GAMES IN THE PRELIMINARY ROUND AND THE TOP 2 TEAMS WILL ADVANCE TO THE FINALS.

 

 

U15B 2018 SOCCERFEST SCHEDULE

U15 BOYS 2018 SOCCERFEST SCHEDULE – PDF

August 16, 17, 18, & 19, 2018

A B
SEVILLA BARCELONA
ESPANYOL REAL MADRID
ATLETICO BILBAO ATLETICO MADRID
VALENCIA VILLA REAL

 

 Time   Day   Round   Home  G   G  Away   Field 
 6:00 PM   FRI. AUG. 17   Prelim.   SEVILLA  -  2  ESPANYOL   MCNAUGHTON TURF 
 6:00 PM   FRI. AUG. 17   Prelim.   ATLETICO BILBAO   5  VALENCIA   STEPHEN LEWIS 
 6:00 PM   FRI. AUG. 17   Prelim.   ATLETICO MADRID   VILLA REAL   LE PARC 
 6:00 PM   FRI. AUG. 17   Prelim.   BARCELONA   1  REAL MADRID   MAPLE HIGH SCHOOL 
 9:00 AM   SAT. AUG. 18   Prelim.   ATLETICO BILBAO   3  SEVILLA   MCNAUGHTON TURF 
 9:00 AM   SAT. AUG. 18   Prelim.   VALENCIA   ESPANYOL   MACKENZIE GLEN DP 
 9:00 AM   SAT. AUG. 18   Prelim.   VILLA REAL   1  REAL MADRID   MAPLE HIGH SCHOOL 
 9:00 AM   SAT. AUG. 18   Prelim.   ATLETICO MADRID   2  BARCELONA   LE PARC 
 12:45 PM   SAT. AUG. 18   Prelim.   SEVILLA   9  0  VALENCIA   MCNAUGHTON TURF 
 12:45 PM   SAT. AUG. 18   Prelim.   ESPANYOL   1  ATLETICO BILBAO   MACKENZIE GLEN DP 
 12:45 PM   SAT. AUG. 18   Prelim.   BARCELONA   5  0  VILLA REAL   STEPHEN LEWIS 
 12:45 PM   SAT. AUG. 18   Prelim.   REAL MADRID   2  ATLETICO MADRID   LE PARC 
 9:00 AM   SUN. AUG. 19   SF #1  Sevilla  4  Atletico Madrid   MACKENZIE GLEN DP 
 9:00 AM   SUN. AUG. 19   SF #2  Real Madrid Espanyol  LE PARC 
 1:30 PM   SUN. AUG. 19   Final   Atletico Madrid      Real Madrid  MCNAUGHTON TURF 

SCHEDULE IS BASED ON END OF REGULAR SEASON STANDINGS

U18B 2018 SOCCERFEST SCHEDULE

U18 BOYS 2018 SOCCERFEST SCHEDULE - PDF

August 16, 17, 18, & 19, 2018

Teams
 BAYERN MUNICH   HERTHA BERLIN 
 FC COLOGNE   MAINZ 
 HAMBURG     

 

 Time   Day   Round   Home  G   G  Away   Field 
 8:30 PM   THURS. AUG. 16   Prelim.   FC COLOGNE   0  HAMBURG   MCC 
 8:30 PM   THURS. AUG. 16   Prelim.   HERTHA BERLIN   MAINZ   LE PARC 
 8:30 PM   FRI. AUG. 17   Prelim.   BAYERN MUNICH   HAMBURG   MCNAUGHTON TURF 
 8:30 PM   FRI. AUG. 17   Prelim.   FC COLOGNE   MAINZ   LE PARC 
 10:15 AM   SAT. AUG. 18   Prelim.   MAINZ   BAYERN MUNICH   MCNAUGHTON TURF 
 10:15 AM   SAT. AUG. 18   Prelim.   FC COLOGNE   3  HERTHA BERLIN   LE PARC 
 2:30 PM   SAT. AUG. 18   Prelim.   BAYERN MUNICH   1  FC COLOGNE   MCNAUGHTON TURF 
 2:30 PM   SAT. AUG. 18   Prelim.   HAMBURG   0  HERTHA BERLIN   MACKENZIE GLEN DP 
 10:30 AM   SUN. AUG. 19   Prelim.   HERTHA BERLIN   3  BAYERN MUNICH   LE PARC 
 10:30 AM   SUN. AUG. 19   Prelim.   HAMBURG   MAINZ   MAPLE HIGH SCHOOL 
 3:00 PM   SUN. AUG. 19   Final  HERTHA BERLIN     BAYERN MUNICH  MCNAUGHTON TURF 

THIS DIVISION HAS AN ODD NUMBER OF TEAMS THEREFORE TOURNAMENT SCHEDULE CANNOT BE BASED ON END OF SEASON STANDINGS. EACH TEAM WILL PLAY 4 GAMES IN THE PRELIMINARY ROUND AND THE TOP 2 TEAMS WILL ADVANCE TO THE FINALS. 

SPONSORSHIP

CLUB ADDRESS

11151 Keele Street. 
Maple ON. L6A 1S1

T: 905-832-0911
F: 905-832-0624

For House League Inquiries: scores@vaughansoccer.com

All Other Inquiries: admin@vaughansoccer.com

GET VAUGHAN SOCCER'S NEWSLETTER

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook